اخبار > كمك به رفع ظلم و تجاوز به حقوق مردم فلسطین


  چاپ        ارسال به دوست

كمك به رفع ظلم و تجاوز به حقوق مردم فلسطین

15.00

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

مراسم استقبال از روز جهاني قدس از سوی جمعیت جوانان آناتولی با حضور شخصیت های سیاسی  و ابراهيم طاهريان سفیر جمهوري اسلامي ايران در تركيه  برگزار شد.

در اين مراسم سفير ايران در سخناني گفت :روز جهانی قدس یکی از یادگارهای ماندگار حضرت امام خمینی (ره ) برای ایجاد وحدت و برادری میان مسلمانان است.

وي افزود: امروز دشمنان در تلاشند از طريق فتنه انگيزي  و تفرقه ميان جوامع اسلامي ، انها را از يكديگر جدا نموده و در نتيجه امت اسلامي را از اساسی ترین مسائل  که يكي از مهمترين ان موضوع اشغال سرزمين هاي فلسطیني است دور سازند.

وي افزود : قطعا صهيونيست ها  در چنين فضایي اسوده خاطر به ادامه جنايت ، اشغالگري و سیاستهای ضد بشري خودعليه مردم مظلوم فلسطين بدون هيچ مانعي ادامه خواهند داد .  براين اساس امروز همگان شاهديم که در بحرانهای منطقه ای خاورمیانه ؛ رژیم اشغالگر  در امنیت کامل قرار گرفته و بیشترین سود را در وضعيت  منطقه و جهان اسلام می برد.

 سفير ايران تاكيد نمود: مشغول شدن منطقه در اتش بحرانها به حدي مطلوب صهيونستها است كه انها هم اكنون به دنبال ممنوع کردن پخش اذان در قدس شریف قبله اول مسلمين هم می باشند.

 طاهريان افزود : بي شك روز قدس مناسبتي  وحدت بخش در جهت تحقق ارمان مسلمانان و ملت فلسطين،  در مسير رهايي قدس شريف  است  . اين روز مهم باید به یکی از سمبل های وحدت ميان جوامع جهان اسلام تبدیل تا با ياد اوري موضوع فلسطين در اين روز همه ملتها و دولتهای مسلمان با احساس مسئولیت بیشتر ؛ موضوع اشغالگري صهيونيسم  واهميت رفع درد و رنج  ملت مظلوم فلسطین را در اولویت مسائل خود ،  قرار دهند.

طاهريان گفت :در این راستا نقش ایران و ترکیه به عنوان دو کشور تاثیرگذار درمنطقه و جهان اسلام  ، بسيار مهم می باشد .  ما می توانيم  با مشاركت و همكاري  یکدیگر و در فضای دوستانه ؛ نه تنها امداد رساني و كمك به رفع ظلم و تجاوز به حقوق مردم فلسطین را هدايت نماييم بلكه مي توانيم با تعامل سازنده نسبت به حل وفصل سایر بحرانهای منطقه منجمله در كشور سوريه اقدامات  موثري داشته باشيم .

در اين مراسم برنامه های متنوع فرهنگی از جمله نمايش کلیپ های فلسطین ، پخش بیاناتي از مرحوم اربکان در خصوص اهميت ازاد سازي قدس شريف و سرزمين هاي اشغالي   و نيز نمایشگاه عكس ، نمايش  تئاتر ويژه روز قدس و مراسم شعر خواني،  در معرض ديد حاضرين قرار گرفت

 


١٨:٠٨ - 1396/03/27    /    شماره : ٤٦١٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج
 
 
ارتباط با ما
آدرس : Tahran cad.no:10 kavaklidere / Ankara – Turkey
ساعات کار بخش کنسولی :
دوشنبه تا جمعه :8:30 الي 12
تلفن مستقيم بخش کنسولی : 4266888
فاکس کنسولی : 4661730
تلفن : 4683357 – 4682820 – 4682821 ** ( 312 – 0090)
فاکس : 4682823 - 4676249
لینک های وزارت خارجه
پست الکترونیک
سفارت : iranemb.ankara@iranembassy-tr.ir
کنسولي: consular@iranembassy-tr.ir
بازرگاني : commercial@iranembassy-tr.ir
اقتصادی : economy@iranembassy-tr.ir
رسانه اي – مطبوعاتي : media@iranembassy-tr.ir

 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران