1669
سفارت جمهوری اسلامی ایران - - اخبار > ايران آماده پذیرش سرمايه گذارن و فعالان اقتصادی تركیه
گالری
access deny
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

ايران آماده پذیرش سرمايه گذارن و فعالان اقتصادی تركیه

15.00

دکتر لاريجاني رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با بین علی یلدریم نخست وزیر ترکیه  در خصوص مسائل مورد علاقه دو کشور از جمله افزایش مناسبات وهمکاری های دوجانبه سیاسی ، فرهنگی واقتصادی وموضوعات منطقه ای گفتگو و تبادل نظر نمود.

رییس مجلس شورای اسلامی  در مورد اجرای  پروژه هاي اقتصادي مشترك با تركيه إظهار داشت : ايران آماده مشارکت ، همكاري و پذیرش سرمايه گذاري فعالان اقتصادی  تركیه درايران بوده و همه نوع حمايتي را از این گروه به عمل خواهیم آورد . 

وی افزود : با توجه به حضور گردشگران خارجی و مقاصد  زيارتي در  ايران ماقصد ساخت مجموعه انبوهی از هتلها  و سایر اماکن خدمات گردشگری را در شهرها ی کشورمان از جمله قم ، مشهد،شيراز و أصفهان  داريم که به ویژه سرمایه گذاران ترک میتوانند برای حضور و مشارکت برای اجرای این پروژه ها اقدام نمایند .

دکتر لاریجانی مشارکت بخش اقتصادی ترکیه در امور حمل ونقل ، ساخت ترمینال های مسافرتی و فرودگاه را نیزامکان پذیر برشمرد وتاکید نمود : فرودگاه در حال ساخت  شهرستان قم در حال حاضر میتواند مقدمه ایی برای ورود وحضور تركيه در این حوزه  باشد . 

دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت :ايران داراي جزاير بسيار متنوعی در حوزه گردشگری  و سیاحت مي باشد ،  سرمايه داران ترك میتوانند در حوزه  توسعه و آماده سازی این جزایر برای ارائه خدمات تجاری و گردشگری مشارکت و سرمایه گذاری نمايند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران افزود : ايران در حوزه انرژي همانند نفت،  گاز و پتروشيمي وبخش صنایع زیر بنایی از جمله صنایع فولاد مي تواند زمينه خوبي براي سرمايه گذاران تركيه باشد. توسعه جادهای مواصلاتی و خطوط رَآه أهن نیز بخش بزرگی است که میتوانیم با مشارکت و هم افزایی پروژه هايي رادر این حوزه به اجرا در بياوريم. 

دکتر لاریجانی همکاری ایران و ترکیه برای کمک به برقراری صلح وثبات در منطقه را مهم ارزیابی و تصریح نمود:همکاری دو کشور در عراق و سوریه توطئه دشمنان صلح وثبات منطقه را بنحوی موثر  خنثی نموده است . 

بین علی ایلدریم نخست وزیر ترکیه در این دیدار گفت : امیدواریم در کلیه زمینه ها به ویژه توسعه همکاری های  اقتصادی مشارکت سازنده و  رو به گسترش داشته باشیم .

در این نشست از سوی آقای بین علی ایلدریم مقرر شد پیشنهاد های طرف ایرانی در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی به صورت جدی تا حصول نتیجه پيگيري گردد.

 

 

 


١١:٤٥ - 1396/09/01    /    شماره : ٤٨٨٠٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٩١خروج
نظرات