1669
سفارت جمهوری اسلامی ایران - - اخبار > دشمن یهودیان، نه مسلمانان و اعراب بلکه پروژه خطرناک صهیونیسم است
گالری
access deny
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

دشمن یهودیان، نه مسلمانان و اعراب بلکه پروژه خطرناک صهیونیسم است

 

دکتر حسن روحانی فرا خواند تصریح کرد: آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است واحترامی براي خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست.

متن سخنرانی رییس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لنریه من ایاتنا انه هوالسمیع البصیر

روسای محترم کشورهای اسلامی

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

امروز از قدس سخن می گوییم که اولین قبله گاه مسلمانان و سومین حرم مقدس اسلامی است و هویت و اعتبار فلسطین به آن شناخته می شود. قیام مردم مجاهد فلسطین در روزهای گذشته علیه آمریکا و اشغالگران صهیونیست یک بار دیگر آشكار ساخت که فلسطینیان به طرح های پوچ دل نبسته، و بر خواسته بحق خود پافشاري مي كنند.

برادران و خواهران گرامی

به عقیده من آنچه بیش از هر چیز دیگری محرک و مشوق این تصمیم گیری بوده، تلاش برخي براي ایجاد ارتباط با رژیم صهیونیستي و هماهنگي و همكاري با آن رژیم است که بجای مقابله با تهدید های صهیونیست ها، در همراهی با آمریکا و رژیم صهیونیستی، نسخه هایی را برای آینده فلسطین تجویز می کنند که در صورت عملي شدن، صهیونیست ها براي همیشه بر فلسطین مسلط خواهند شد.

در طول چند دهه گذشته رژیم صهیونیستی مسئول کشتار و آوارگی فلسطینیان و بی حرمتی به مقدسات اسلامی در فلسطین است و در تمامی این جنایات، ایالات متحده آمریکا با آن همراه، و در شورای امنیت با وتوی خود آن را حمایت کرد و در ارسال انواع سلاح مخرب برای جنگ افروز از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و متاسفانه برخی آمریکا را در طول سالها مذاکره، داور گرفتند و یا از آن حمایت خواستند و دل در گرو میانجیگری آن

آقای رئیس

-1 ضروري است تصمیم اخیر آمریكا در اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستي و انتقال سفارت خود بهآنجا به شدت توسط این اجلاس محكوم شود.

3 - دولت آمریکا باید متوجه این واقعیت بشود که جهان اسلام نسبت به سرنوشت فلسطین و قدس شریف بی تفاوت نبوده و به سخره گرفتن مصوبات بین المللی و نظرات اکثریت قریب به اتفاق جامعه بین المللی در موضوع فلسطین، بدون هزینه سیاسی نخواهد بود.

5 - باید موضوع فلسطین به موضوع اول جهان اسلام برگردد. با شکست داعش در عراق و سوریه و لزوم تداوم مبارزه با دیگر گروه های تروریستی، نباید از خطرات رژیم صهیونیستی از جمله زرادخانه هسته ای این رژیم که کل جهان را مورد تهدید قرار می دهد غافل باشیم.

 

 

 

 


٠٩:٤٥ - 1396/09/22    /    شماره : ٤٩١٠٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج
نظرات