اخبار > گذر از درگیری های نظامی به سمت راه کار سیاسی در سوریه


  چاپ        ارسال به دوست

گذر از درگیری های نظامی به سمت راه کار سیاسی در سوریه

15.00

 محمد ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در انکارا با ایراد سخنانی در محل اندیشکده اسام با عنوان " ایران و ترکیه سرنوشت مشترک " ضمن تشریح سیر تحولات تاریخی روابط دو کشورایران و ترکیه گفت ؛ هر زمانی ما  درمسیر هم افزایی کنار هم بوده ایم میزان اثرگذاری ما در روند تحولات مفید و موثربوده است .

سفیر ایران با اشاره به تعیین چشم انداز سی میلیاردی از سوی روسای جمهور دو کشور و روابط رو به توسعه فی مابین ایران و ترکیه تصریح نمود : خوشبختانه در سالهای اخیر روابط چند سطحی و متوازن سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی دو کشور در همه جهات حاوی نمودار روبه رشد بوده است.

طاهریان در مورد اهمیت مذاکرات استانه گفت؛ مذاکرات آستانه زمینه خوبی برای گذر از درگیری های نظامی به سمت راه کار سیاسی در سوریه فراهم نمود . تهران و انکارا می توانند با رعایت اصول مشترک و مقرارت بین المللی در حوزه های متنوع بین المللی و منطقه ای ازجمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، مساله فلسطین ، قدس شریف و جلوگیری ازمداخله قدرتهای فرامنطقه ای که برای برهم زدن جغرافیای منطقه و توسعه ناامنی و بحران تلاش می نمایند؛ از طریق تعامل ، همکاری و با صرف نظر نمودن از برخی منافع ،کمک شایانی به برقراری امنیت ، ثبات و توسعه منطقه نمایند.

سفیر ایران افزود ؛ تجربه تعامل و همکاری میان ایران، ترکیه و عراق در موضوع مقابله با دخالت های بیگانه برای ایجاد بحران در منطقه اقلیم عراق ، وجود چنین ظرفیت و قابلیتی را اثبات نمود.

 

 


١٣:٠٢ - 1396/11/06    /    شماره : ٤٩٧٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٩خروج
 
 
ارتباط با ما
آدرس : Tahran cad.no:10 kavaklidere / Ankara – Turkey
ساعات کار بخش کنسولی :
دوشنبه تا جمعه :8:30 الي 12
تلفن مستقيم بخش کنسولی : 4266888
فاکس کنسولی : 4661730
تلفن : 4683357 – 4682820 – 4682821 ** ( 312 – 0090)
فاکس : 4682823 - 4676249
لینک های وزارت خارجه
پست الکترونیک
سفارت : iranemb.ankara@iranembassy-tr.ir
کنسولي: consular@iranembassy-tr.ir
بازرگاني : commercial@iranembassy-tr.ir
اقتصادی : economy@iranembassy-tr.ir
رسانه اي – مطبوعاتي : media@iranembassy-tr.ir

 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران