اخبار > مقامات ایران همواره تلاش نموده اند فضایی صمیمانه میان ایران و ترکیه برقرار باشد


  چاپ        ارسال به دوست

مقامات ایران همواره تلاش نموده اند فضایی صمیمانه میان ایران و ترکیه برقرار باشد

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران  که در راس یک هیات بلند پایه متشکل از مسئولین آن وزارت و جمعی از فعالان بخش کشاورزی به ترکیه سفر نموده است با جمعی از فعالان حوزه کشاورزی ترکیه در محل  سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا دیدار و گفتگو نمود.

در ابتدای این دیدار ابراهیم طاهریان سفیرجمهوری اسلامی ایران ضمن خوش آمدگوئی به هیات ایرانی ودیگر حاضرین با اشاره  به عملکرد و موفقیت های دولت ایران در حوزه کشاورزی ، سفر آقای حجتی وزیر کشاورزی به ترکیه را فرصت استثنایی جهت توسعه ارتباطات و همکاریهای موثر میان ایران و ترکیه در این حوزه ارزیابی نمود.

در ادامه طاهریان با اشاره به مواضع اصولی و منطقی دولت جمهوری اسلامی ایران در رابطه با محکوم نمودن کودتای نافرجام 15 جولای علیرغم سکوت و عدم اتخاذ موضع سریع و صریح برخی کشورهای عربی و غربی گفت:  حمایت ایران از دولت، ملت و دمکراسی ترکیه ثابت نمود ایران دوست و همسایه صادق ، قابل اعتماد و همراه ملت ترکیه دردوران سخت است .

وی با اشاره به اهمیت ایجاد فضای مناسب برای توسعه روابط و همکاری های دوجانبه برای دسترسی به هدف تعیین شده 30 میلیارد دلاری در روابط اقتصادی میان دو کشور و نیز اهمیت نزدیک نمودن دیدگاه ها ای برای تامین و برقراری صلح و ثبات منطقه افزود : مقامات ایران همواره تلاش نموده اند فضایی صمیمانه میان ایران و ترکیه برقرار باشد . خصوصا طی ماه های گذشته دیدار های منظمی فی مابین مسئولین عالی رتبه دو کشور انجام ، موضوعات همکاری های دو جانبه مورد بررسی قرار گرفت و در زمینه تحولات منطقه ای با هدف نزدیک نمودن دیدگاه ها ، گفتگو و تبادل نظرشد.

در ادامه این دیدار محمود حجتی وزیر کشاورزی با  تشکر از سفیر ایران به خاطر فرآهم آوردن فرصت گردهم ائی صمیمانه با تجار و دست اندرکاران بخش کشاورزی ، ظرفیت های گسترده در دو کشور را به عنوان زمینه و فرصت مناسبی برای توسعه روابط میان ایران و ترکیه خصوصا در دوران پسابرجام ارزیابی نمود.

حجتی تاکید نمود هیچگونه مانعی برای توسعه مبادلات و همکاری های بخش های صنعتی و کشاورزی ایران و ترکیه وجود ندارد  بلکه  همه فعالان  و سرمایه گذاران در این بخش ها می توانند مبادلات و همکاری های خود را در این حوزه بیش از پیش گسترش دهند .

در بخش پایانی این نشست راه کار های توسعه مناسبات کشاورزی میان ایران وترکیه به طور مبسوط از سوی فعالان این بخش مطرح گردید .

 یاد آور می گردد وزیر کشاورزی ایران در راس هیاتی متشکل از مقامات بلندپایه آن وزارت به منظور شرکت در ششمین نشست کمیته مشترک همکاریهای کشاورزی دو کشور از تاریخ 4 تا 6 آبانماه در ترکیه به سر می برند. 


١٣:٤٨ - 1395/08/05    /    شماره : ٤١٩٥٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٦خروج
 
 
ارتباط با ما
آدرس : Tahran cad.no:10 kavaklidere / Ankara – Turkey
ساعات کار بخش کنسولی :
دوشنبه تا جمعه :8:30 الي 12
تلفن مستقيم بخش کنسولی : 4266888
فاکس کنسولی : 4661730
تلفن : 4683357 – 4682820 – 4682821 ** ( 312 – 0090)
فاکس : 4682823 - 4676249
لینک های وزارت خارجه
پست الکترونیک
سفارت : iranemb.ankara@iranembassy-tr.ir
کنسولي: consular@iranembassy-tr.ir
بازرگاني : commercial@iranembassy-tr.ir
اقتصادی : economy@iranembassy-tr.ir
رسانه اي – مطبوعاتي : media@iranembassy-tr.ir

 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران