اخبار و رویدادها
نشست همکاری‌های بین بخشی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در تبریز
همزمان با تلاش‌های یکجانبه‌گرایانه و تمامیت‌خواهانه و افزایش فشار به کشورهای مختلف برای همراهی با تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران و در روز شروع اعلام تحریم‌های ظالمانه، با سفر یک هیات ترکیه‌ای به کشورمان، چهارمین نشست همکاری‌های بین بخشی میان ایران و ترکیه در روزهای 14 و 15 آبان ماه جاری در شهر تبریز برگزار شد.
 ١٨:٣٨ - 1397/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاعیه همایش
سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS-2018)
سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS-2018) را در تاریخ 5 لغایت 7 آذر ماه 1397 برابر با 26 لغایت 28 نوامبر 2018 و با حضور اندیشمندان، مهندسان، طراحان و محققان کشورهای مختلف در تهران برگزار می نماید. علاقمندان شرکت در این همایش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی https://icopmas.pmo.ir مراجعه نمایند.
 ١٠:٣٠ - 1397/08/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
 • درمصاحبه با روزنامه «یو‌اس‌ای تودی»: ظریف: آمریکا از جامعه بین‌المللی می‌خواهدکه قوانین بین‌المللی را نقض کنند

 • ظریف: آمریکا به اهداف خود در تحریم علیه ایران نمی رسد

 • رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: موضع گیری در خصوص قتل خاشقچی، آزمایش بزرگ مدعیان حقوق بشر است/ حربه آمریکایی ها در اعمال فشار به ایران در ایام آبان از همیشه کندتر است

 • سومین اجلاس مجالس اوراسیا در شهر آنتالیایی ترکیه آغاز شد

 • رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی:

 • متن سخنان رئیس جمهور در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 • thumb01
 • thumb01
 • thumb01
 • thumb01
 • thumb01
 • thumb01
مقالات و تحلیل ها
روحانی پیروزی مجدد «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه را تبریک گفت
رئیس‌ جمهور در پیامی با تبریک پیروزی مجدد «رجب طیب اردوغان» در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، اظهار امیدواری کرد در دوره جدید، روابط دوستانه و برادرانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه بیش از پیش تقویت شده و همکاری‌های نزدیک و مسئولانه دو کشور در قبال تحولات منطقه و جهان اسلام، زمینه های بهتری برای حل مشکلات و تقویت صلح و ثبات و افزایش رفاه در منطقه را فراهم آورد.
دکتر ظریف: سیاست خارجی آمریکا در بحران
خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن یکجانبه و غیرقانونی تحریم های هسته ای برخلاف نظر مردم آمریکا
نقطه تمرکز دفاع از قدس شریف
باید با دیگر سازمان ها، اکثریت قاطع دولت ها، جنبش های مردمی در سرتاسر جهان که مخالف یکجانبه گرایی، روش های قلدرمابانه و تحقیر حقوق بین الملل از سوی آمریکا بوده و نیز اشغالگری و وحشی گری صهیونیست ها را محکوم می نمایند، متحد شویم
دولت امریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه فلسطینی ها چراغ سبز داد
اگر رژیم صهیونیستی در احاطه کشورهای توسعه یافته و مردم سالار قرار گیرد و با یک امت متحد مواجه باشد، هرگز نخواهد توانست چنین آسوده خاطر به جنایات خود ادامه دهد.
محکومیت شدید جنایات اخیر صهیونیستها
روز گذشته که مصادف با روز نکبت، سالروز اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی بود؛ سرزمین های اشغالی بار دیگر و همچون تمام ۷۰ سال گذشته، شاهد به خاک و خون کشیده شدن ده ها نفر و مجروح شدن هزاران نفر از مردم بی دفاع و بی گناه فلسطین توسط غاصبان قدس شریف بود
دیدارها و مصاحبه ها
درمصاحبه با روزنامه «یو‌اس‌ای تودی»: ظریف: آمریکا از جامعه بین‌المللی می‌خواهدکه قوانین بین‌المللی را نقض کنند
وزیرخارجه ایران دریک مصاحبه ضمن ردمواضع «دولت کنونی آمریکا» درقبال برجام و بازگرداندن غیرقانونی تحریم‌ها گفت که این دولت عملا ازجامعه بین‌المللی می‌خواهد که قوانین بین‌المللی را نقض کنند.
ظریف: آمریکا به اهداف خود در تحریم علیه ایران نمی رسد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که با آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران در روز 13 آبان، اتفاق جدیدی نمی افتد و آمریکا به اهداف خود در تحریم علیه ایران نخواهد رسید. دکتر ظریف که برای شرکت درنشست سه جانبه وزاری خارجه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان به استانبول سفر کرده است، در بدو ورود در مصاحبه باخبرگزاری ایرنا افزود: اهداف اقتصادی و به خصوص سیاسی واشنگتن در زمینه تحریم آمریکا علیه ایران محقق نخواهد شد. وی اظهار کرد: امکان این که آمریکا بتواند به اهداف اقتصادی خود از این تحریم ها برسد بسیار کم است و احتمال این که به اهداف سیاسی خود از طریق این تحریم ها برسد، حتما وجود ندارد.
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با محمت سکمن شهردار ارزروم.
سفیرکشورمان درترکیه با محمت سکمن شهردار ارزروم درآنکارا دیدار و گفتگو نمود.
دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با تمل کرم الله اوغلو رهبر حزب سعادت
سفیر ایران در ترکیه ضمن اشاره به عملیات تروریستی اهواز گفت تروریسم نه مرز می شناسد و نه انسانیت . اینگونه جنایات غیر انسانی نه تنها نمی توانند در اراده دولت و مردم ایران برای مبارزه با تروریسم خللی ایجاد کنند بلکه به تعبیر امام خمینی این خونها اراده مردم را در حفظ انقلاب تقویت کرده و جمهوری اسلامی ایران در زمان مناسب عکس العمل محکمی را نشان خواهد داد.
تاکید بر ادامه همکاری جهت نابودی نهایی داعش، جبهه النصره و سایرتروریستها در سوریه
روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه بر عزم خود مبنی بر ادامه همکاری برای نابودی نهایی داعش، جبهةالنصره و تمامی دیگر افراد، گروه‌ها، تشکل‌ها و موجودیت‌های وابسته به القاعده یا داعش در سوریه که از سوی شورای امنیت سازمان ملل شناسایی شده‌اند، تصریح کردند.
اطلاعیه ها
سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS-2018)
سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS-2018) را در تاریخ 5 لغایت 7 آذر ماه 1397 برابر با 26 لغایت 28 نوامبر 2018 و با حضور اندیشمندان، مهندسان، طراحان و محققان کشورهای مختلف در تهران برگزار می نماید. علاقمندان شرکت در این همایش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی https://icopmas.pmo.ir مراجعه نمایند.
توئیت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران:
آمریکا برجام که توافقی چندجانبه و بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است را نقض کرده و ادعا کرد که به دنبال یک "عهدنامه دوجانبه با ایران" است. امروز هم آمریکا از یک " عهدنامه دوجانبه با ایران " بعد از اینکه دیوان بین المللی دادگستری دستور داد به نقض آن عهدنامه - تحریم مردم ایران - خاتمه دهد، خارج شد. رژیم قانون شکن!
بیانیه وزارت امور خارجه در واکنش به صدور قرار موقت از سوی دیوان بین المللی دادگستری لاهه در پرونده شکایت دولت جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده
جمهوری اسلامی ایران با استقبال از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری به عنوان رکن اصلی قضایی سازمان ملل متحد و صدور قرار موقت این محکمه علیه اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در بازگرداندن تحریم های یک جانبه که با خروج این کشور از برجام صورت گرفت، تصمیم دیوان را که با اتفاق آراء اتخاذ شده است، نشانه بارز دیگری در تایید حقانیت جمهوری اسلامی ایران و غیرمشروع و ظالمانه بودن تحریم های آمریکا علیه مردم و شهروندان کشورمان می داند.
نمایه های تصویری

 
 
ارتباط با ما
آدرس : Tahran cad.no:10 kavaklidere / Ankara – Turkey
ساعات کار بخش کنسولی :
دوشنبه تا جمعه :8:30 الي 12
تلفن مستقيم بخش کنسولی : 4266888
فاکس کنسولی : 4661730
تلفن : 4683357 – 4682820 – 4682821 ** ( 312 – 0090)
فاکس : 4682823 - 4676249
لینک های وزارت خارجه
پست الکترونیک
سفارت : iranemb.ankara@iranembassy-tr.ir
کنسولي: consular@iranembassy-tr.ir
بازرگاني : commercial@iranembassy-tr.ir
اقتصادی : economy@iranembassy-tr.ir
رسانه اي – مطبوعاتي : media@iranembassy-tr.ir

 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران